NAŠE SLUŽBY

FyzioMasáž

FyzioMasáž predstavuje kombináciu fyzioterapeutických a masážnych techník. V rámci tejto služby ide o terapiu zameranú na zmiernenie až odstránenie bolestivých stavov, či už chrbtice alebo iných časti tela. Okrem priaznivých účinkov na pohybový aparát je fyziomasáž veľmi efektívna aj na regeneráciu a relaxáciu tela.

Je veľmi vhodná pri akútnych, ale aj chronických bolestivých stavov, pričom dochádza k uvoľneniu svalových spazmov a odstránení blokád, vzniknutých v dôsledku, či už preťaženia organizmu, alebo rôznych typov úrazov. Pri fyziomasáži dochádza k zlepšeniu prekrvenia danej oblasti, taktiež dochádza k efektívnemu odstraňovaniu odpadových látok vyvolávajúce únavu.

Podľa individuálneho stavu pacienta využívame rôzne masážne techniky (klasická masáž, reflexná masáž, akupresúrna masáž...) spolu s fyzioterapeutickými manuálnymi technikami (mobilizácie, manipulácie...) a taktiež využívame aj bankovanie, hypervolt, graston a iné vhodné pomôcky na zlepšenie stavu.


Klasická masáž 

Klasická masáž je najčastejšie používaným druhom masáže. Jej cieľom je uvoľniť svalové napätie, zlepšiť prekrvenie a docieliť celkovú regeneráciu organizmu. Prináša hĺbkové uvoľnenie svalstva, odstraňuje únavu, preťaženosť, svalové kŕče, obnovuje pohyblivosť stuhnutých a bolestivých svalov. Klasická masáž nepôsobí len na fyzickej báze, ale významne pomáha proti stresu a depresii, odbúrava napätie, napomáha k psychickej rovnováhe. Taktiež sa počas masáže vyplavuje množstvo endorfínov do mozgu, ktoré u vás spôsobujú pocit šťastia a spokojnosti. Pri klasickej masáži sa zvyknú používať aj rôzne masážne emulzie, oleje, krémy, ktoré pomáhajú docieliť celkový pocit úľavy a relaxácie.


Športová masáž

Športová masáž je určená pre športovcov, alebo pre osoby podávajúce náročné fyzické výkony. Od klasickej masáže sa líši najmä v rytme a intenzite konkrétnych masážnych hmatov. Táto masáž sa vykonáva pred alebo po fyzickom výkone. Zameriava sa na zvýšenie fyzickej výkonnosti a taktiež na zrýchlenie regenerácie mäkkých tkanív, v dôsledku efektívneho odplavovania odpadových látok a kyseliny mliečnej zo svalov.


FyzioPomoc

FyzioPomoc predstavuje súbor rôznych fyzioterapeutických konceptov, s ktorými sa snažíme odstraňovať vzniknuté problémy, týkajúce sa pohybového aparátu. Ide o kombináciu pohybovej terapie s manuálnymi technikami, aplikované na konkrétnu diagnózu s individuálnym prístupom ku každému klientovi. Metódy ktoré využívame: Mckenzie, DNS, SM systém, PIR, AGR, chiropraxia, cvičenia podľa Kaltenborna, Mojžíšovej, Schrotovej a iné...

Kinesiotaping 

"Tejpovanie" je v dnešnej dobe veľmi populárna metóda v oblasti fyzioterapie, ako podpora liečby ktorá prináša úľavu počas akútnych aj chronických ťažkostí pohybového aparátu. Uvoľňuje preťažené svaly a mäkké tkanivá a zároveň zvyšuje napätie oslabených tkanív, čím zvyšuje ich výkonnosť. Stimuluje lymfatický systém a tým znižuje opuch mäkkých tkanív. Obľúbený je v prevencii a terapii u športovcov na podporu stability kĺbov a podporu svalovej koordinácie. Do praxe je kinesiotaping uvádzaný cez tzv. tejpovacie pásky, ktorými sa v správnom smere oblepujú postihnuté časti tela čím sa dosahuje cielený efekt terapie.


V prípade bližších informácií nás neváhaj KONTAKTOVAŤ